Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ministranckie z Biblią zmagania

Jak nazywała się czwarta rzeka wypływająca z Edenu, jakie imię nosił teść Izaaka i co oznacza Meriba – to tylko kilka pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy biblijnego konkursu ministranckiego.

Diecezjalne zmagania miały na celu wyłonienie najlepszej piątki, która będzie reprezentować diecezję podczas ogólnopolskich zmagań ministrantów i lektorów.

Nie ma limitu, co do wieku uczestników, więc rozpiętość wiekowa była w tym roku duża. Od drugoklasisty po szafarza nadzwyczajnego. Do zmagań stanęło 29 ministrantów i lektorów z dziesięciu parafii. – Było z kim powalczyć. W ubiegłym roku do konkursu zgłosili się reprezentanci jedynie trzech parafii, więc jest lepiej, ale to cały czas mało. W Koszalinie trudno zliczyć parafie, a do zmagań stanęli reprezentanci zaledwie jednej – mówi ks. Mariusz Ambroziewicz, opiekun ubiegłorocznych triumfatorów zmagań diecezjalnych, a także wicemistrzów Polski. – Ministrant to żołnierz uniwersalny – musi umieć odnaleźć się przy ołtarzu, umieć kopać piłkę i umieć otworzyć Pismo Święte. Nie da się pracować z ministrantami bez Słowa Bożego – dodaje duszpasterz.

Przypomnijmy, że  w ubiegłorocznej edycji Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów nasza diecezjalna drużyna złożona z ministrantów parafii katedralnej i reprezentanta świdwińskiej parafii pw. św. Michała Archanioła zajęła II miejsce w Polsce.

Podczas tegorocznych eliminacji łatwo nie było, bo zakres materiału do opanowania był rozległy: Księga Rodzaju z całą jej symboliką, szczegółami i zawiłościami, w których łatwo się pogubić, szczegółowe opisy Księgi Wyjścia oraz bogata w opisy i historie Księga Jozuego.

10 i 11 maja będą nas reprezentować w Paradyżu: Michał Wróblewski ze Sławoborza, Dawid Jaroszewicz ze słupskiej parafii pw. św. Józefa Oblubieńca oraz trójka ministrantów katedralnych: Oskar Wiśniewski, Mikołaj Małocha i Tomasz Górecki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL