Nowy numer 25/2021 Archiwum

Rekolekcje rowerzystów

Ponad 60 rowerzystów-pielgrzymów z diecezji spotkało się na wielkopostnych rekolekcjach w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Przez trzy dni przygotowywali się do dobrego przeżycia Wielkiej Nocy. I obmyślali plan tegorocznego pielgrzymowania.

– Ludzie, którzy zdecydowali się uczestniczyć w pielgrzymce rowerowej doświadczyli niesamowitej wspólnoty, odpowiedzialności i braterstwa. To zaowocowało pragnieniem częstszego spotykania się, nie tylko w drodze do Częstochowy i formacji – wyjaśnia ks. Tomasz Roda, organizator rowerowego pielgrzymowania w diecezji.

W sobotę Mszę św. dla rowerzystów odprawił bp Krzysztof Zadarko. – W wierze nie ma nic gotowego, nic nie jest skończone. Wy dobrze to czujecie, jak jest w drodze: niby wszystko jest zaplanowane, ale wiele może się zdarzyć. To właśnie jest dynamika wiary, której trzeba się uczyć, by wiara ta nie stała się czymś statycznym – mówił do rowerowych pielgrzymów. Przypomniał również, że w przeżywaniu wiary najistotniejsze jest świadectwo. – Jeśli nie dzielimy się wiarą – obumiera. Niektórzy umieją pięknie mówić o wierze, ale nie umieją świadczyć. W tym świadectwie niezbywalny jest krzyż Chrystusa. Dla każdego jest on czymś innym, ale kiedy przyniesiemy nasze indywidualne upokorzenia, upadki, trudne doświadczenia i złożymy je na ołtarzu, zmienia się cała perspektywa – mówił bp Zadarko odwołując się do słów papieża Franciszka o konieczności podążania przez życie z Chrystusowym krzyżem.

Podczas rekolekcji zawiązała się również Róża Różańcowa, która zobowiązała się do modlitwy w intencji jednego z współorganizatorów pielgrzymki, ks. Jacka Dziadosza, który obecnie posługuje w Boliwii.

Poza dobrym przygotowaniem duchowym do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy rowerzyści planowali już IV Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy. Wystartuje ona 6 lipca, by po tygodniu dotrzeć na Jasną Górę.

Podobnie, jak podczas ubiegłorocznej pielgrzymki, kiedy to grupa 40 rowerzystów pojechała z Częstochowy dalej do Rzymu, żeby podziękować za czterdzieści lat diecezji, także w tym roku część pielgrzymów wydłuży nieco swoją drogę. – Bierzemy teraz na cel sanktuarium w La Salette. W Roku Skrzatuskim, świętując jubileusz dwudziestopięciolecia koronacji cudownej Piety, 25 rowerzystów pojedzie pokłonić się Matce Bożej Płaczącej i podziękować za jej obecność w diecezji – dodaje ks. Roda.

Zaraz po świętach Wielkiej Nocy na stronie www.rowerowa.info będzie można zgłaszać swój udział w następnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę.

Zanim wyruszą w pielgrzymią drogę zapraszają wszystkich do wspólnego udziału w rowerowych grach miejskich: 27 kwietnia w Słupsku i 8 czerwca w Koszalinie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama