Nowy numer 24/2021 Archiwum

W mocy Ducha Świętego

Koszalińskie Duszpasterstwo Akademickie zaprosiło studentów na rekolekcje prowadzone przez gości z zagranicy

Mimo niesprzyjającej aury wszystkie ławki w kościele Duch Świętego były zajęte. Studenci przyszli posłuchać, co ewangelizatorzy ze wspólnoty "Przymierza Miłosierdzia", mogą powiedzieć im o Bogu. – Spotkania miały być kontynuacją ewangelizacji, która miała miejsce w czasie obchodów 40-lecia naszej diecezji. Misjonarze starają się pomóc młodym ludziom odkryć miłość Bożą i dary Ducha Świętego, które są im udzielane – wyjaśnia ks. Wojciech Wójtowicz, duszpasterz akademicki.

Rafael przyjechał z Brazylii, w Polsce ewangelizuje już 4 rok. Mimo, że korzysta z pomocy tłumacza, potrafi wywołać uśmiech na twarzach słuchaczy. - Chcieliśmy, żeby do młodych przemówiono młodym językiem – komunikatywnym. Żeby usłyszeli o życiu i trudnym doświadczeniu wiary. To ma być wstęp do rozbudzenia i odnajdywania ich osobistej relacji z Bogiem. Bo, mimo, że misjonarze są młodzi to wiele przeszli na drodze nawrócenia – dodaje, ks. Wójtowicz. Młodego Brazylijczyka cieszy, że w Polsce wiara jest nadal żywa. – Tutaj o Bogu mówi się łatwiej. Ziarno Ewangelii jest w sercach młodych, a dla nas najważniejsze jest to żeby, chociaż jedna osoba w czasie spotkań z nami odnalazła Jezusa na nowo – mówi Rafael.

Rafaelowi towarzyszy jeszcze troje ewangelizatorów: Aneta, Marlena i Angelika, która również pochodzi z Brazylii. Ewangelizatorka przyznaje, że udział w rekolekcjach ze studentami ją podbudowuje. - Oni są otwarci i chcą słuchać Słowa Bożego. Tylko czasami nie wiedzą, gdzie szukać, dlatego takie spotkania są bardzo potrzebne - mówi.

Rekolekcje odbywać się będą do czwartku, w kościele Ducha Świętego w Koszalinie, o godz. 19.30.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama