GN 42/2019 Archiwum

Uczyli, jak godnie pomagać

To było pierwsze takie spotkanie, a już chętnych było więcej niż miejsc. Przyszli ci, którzy dopiero zaczynają, oraz ci z wieloletnim doświadczeniem.

W bezpłatnych warsztatach dla rodzin i przyjaciół osób niesamodzielnych oraz niepełnosprawnych uczestniczyło ponad 20 osób. Spotkanie zorganizowane zostało w Domu Hospicyjno-Opiekuńczym Caritas im. Czesława Domina w Darłowie.

– Może się wydawać, że jak ktoś wiele lat opiekuje się osobą chorą w domu, to już wie wszystko i nie potrzebuje dodatkowych wskazówek. W czasie warsztatów przekonaliśmy się, że tak nie jest. Uczestnicy pytali czasem o bardzo podstawowe kwestie, które pomogłyby im w wykonywaniu codziennych czynności. Bo na każdym etapie pielęgnacji istnieją ważne kwestie, o których ludzie nie wiedzą, narażając chorego i siebie na dyskomfort – wyjaśniała Danuta Wieczorek, prowadząca spotkanie. Dlatego w czasie warsztatów nie było suchej teorii, ale cenne wskazówki praktyczne.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama