Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pieniądze dla teatru i filharmonii

Są dotacje na działalność Koszalińskiej Filharmonii i Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Dziś wieczorem podpisane zostały umowy.

Zarówno Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, jak i Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki, należą do jednych z ważniejszych instytucji kultury na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dlatego radni wojewódzcy zdecydowali o przyznaniu dotacji tym instytucjom.

BTD otrzyma pół miliona złotych, które przeznaczone zostaną przede wszystkim na produkcję i organizację spektakli na terenie województwa, w tym w miejscowościach, w których na co dzień mieszkańcy nie mają kontaktu ze sztuką teatralną oraz na organizację tegorocznej edycji Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”.

Filharmonia Koszalińska na działalność edukacyjną, w tym koncerty terenowe, których w tym roku zaplanowano 15, otrzyma 300 tys. zł.

Pomoc dla instytucji pochodzi z budżetu województwa na 2013 r. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL