Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pozytywnie nakręceni

Przez kolejne cztery niedziele będzie ich można spotkać na ulicach i placach Koszalina. Zrobią dużo pozytywnego zamieszkania.

Wyszli na ulicę mówić o Jezusie Zmartwychwstałym. Mimo mroźnego wiatru i deszczu na placu przed kościołem św. Wojciecha odbyła się ewangelizacja prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne z Koszalina i Darłowa. Słychać było śpiew i modlitwę.

- Wszystko zaczęło się w Rzymie, gdzie poproszono wspólnoty neokatechumenalne, żeby z okazji Roku Wiary przeprowadzić ewangelizację - wyjaśnia ideę ks. Zbigniew Jędrzejczyk, wikariusz ze św. Wojciecha. Rozpoczęta dzisiaj akcja nie jest jednorazowa. Przez cztery kolejne niedziele ewangelizatorzy będą się spotykać w różnych punktach miasta.

Każdy może się włączyć w inicjatywę wystarczy przyjść posłuchać Ewangelii i świadectw, a także włączyć się we wspólny śpiew i taniec. - Przeżycie Wielkiej Nocy powoduje, że chrześcijanin chce się podzielić nowiną, że ktoś, kto umarł - żyje, stąd nasza obecność na tym placu - dodaje ks. Zbigniew.

Plan ewangelizacji w Koszalinie:

14.04 – niedziela – plac przed kościołem św. Wojciecha

21.04 – niedziela – okolice parafii św. Kazimierza

28.04 – niedziela – okolice katedry

05.05 – niedziela – okolice parafii Podwyższenia Krzyża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy