Nowy numer 46/2019 Archiwum

Pozytywnie nakręceni

Przez kolejne cztery niedziele będzie ich można spotkać na ulicach i placach Koszalina. Zrobią dużo pozytywnego zamieszkania.

Wyszli na ulicę mówić o Jezusie Zmartwychwstałym. Mimo mroźnego wiatru i deszczu na placu przed kościołem św. Wojciecha odbyła się ewangelizacja prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne z Koszalina i Darłowa. Słychać było śpiew i modlitwę.

- Wszystko zaczęło się w Rzymie, gdzie poproszono wspólnoty neokatechumenalne, żeby z okazji Roku Wiary przeprowadzić ewangelizację - wyjaśnia ideę ks. Zbigniew Jędrzejczyk, wikariusz ze św. Wojciecha. Rozpoczęta dzisiaj akcja nie jest jednorazowa. Przez cztery kolejne niedziele ewangelizatorzy będą się spotykać w różnych punktach miasta.

Każdy może się włączyć w inicjatywę wystarczy przyjść posłuchać Ewangelii i świadectw, a także włączyć się we wspólny śpiew i taniec. - Przeżycie Wielkiej Nocy powoduje, że chrześcijanin chce się podzielić nowiną, że ktoś, kto umarł - żyje, stąd nasza obecność na tym placu - dodaje ks. Zbigniew.

Plan ewangelizacji w Koszalinie:

14.04 – niedziela – plac przed kościołem św. Wojciecha

21.04 – niedziela – okolice parafii św. Kazimierza

28.04 – niedziela – okolice katedry

05.05 – niedziela – okolice parafii Podwyższenia Krzyża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama