Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mała uroczystość

Bp Paweł Cieślik pobłogosławił kaplicę połczyńskiego Domu Jana Pawła II.

Miejsce, w którym sprawuje się Eucharystię, jest centrum każdego domu formacyjnego. 

Dlatego pobłogosławienie kaplicy przez biskupa było ważnym wydarzeniem dla kleryków, którzy właśnie w Połczynie stawiają swoje pierwsze kroki ku kapłaństwu.

Po Mszy św. bp Paweł spotkał się z alumnami wspominając m.in. swoje osobiste spotkania z Janem Pawłem II, a także dzieląc się historią swojego powołania kapłańskiego.

Przypominamy, że klerycy rozpoczynający drogę do kapłaństwa w naszej diecezji, swój pierwszy rok formacji, czyli tzw. rok propedeutyczny spędzają poza seminarium.

Ideą roku przygotowawczego jest formacja wstępna w kontekście życia parafialnego. Dom Jana Pawła II stanowi bowiem integralną część parafii pw. św. Józefa w Połczynie. Oprócz moderatora odpowiedzialnego za formację kleryków, którym jest ks. dr Radosław Suchorab, rolę formatorów spełniają też proboszcz - ks. Zbigniew Witka-Jeżewski oraz wikariusz - ks. Krzysztof Płuciennik.

Obecnie w połczyńskim domu formacyjnym przebywa 10 alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL