Nowy numer 49/2020 Archiwum

Coś dla umysłu

W koszalińskim WSD odbyła się sesja popularnonaukowa z okazji Roku Wiary.

Klerycy oraz studenci Instytutu Teologicznego mogli wysłuchać czterech wykładów:

ABRAHAM – WIARA, KTÓRA RODZI SIĘ Z DOŚWIADCZENIA – ks. dr hab. Janusz Lemański − profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownik naukowy Katedry Egzegezy i Teologii Biblijnej.

UMIŁOWANY UCZEŃ – TEN, KTÓRY UWIERZYŁ I DAJE ŚWIADECTWO – o. dr Józef Wcisło OMI – wykładowca w Wyższych Seminariach Duchownych: Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze, Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu oraz Zielonogórsko-Gorzowskim w Paradyżu.

DOGMAT – CELEBRACJA – ŻYCIE. WIARA WEDŁUG OJCÓW – ks. dr Jarosław Kwiecień – wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

WIARA W DOKUMENTACH KATECHETYCZNYCH KOŚCIOŁA – ks. dr Radosław Mazur – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie.

Jako próbkę z sesji proponujemy wysłuchanie wykładu ks. dr. Jarosława Kwietnia. Usiłuje on odpowiedzieć na pytanie, czy jest jakiś związek między prawdą o współistotności Ojca i Syna, dzwonieniem dzwonkami w czasie liturgii i ustąpieniem miejsca starszej osobie w autobusie. Okazuje się, że...

Ks. dr Jarosław Kwiecień - "Dogmat, celebracja, życia. Wiara według Ojców" WSD Koszalin

(przepraszamy za średnią jakość dźwięku)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama