Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nasi nagrodzeni!

Tytuły „Ambasadora Życia i Rodziny” oraz „Liderzy Inicjatyw dla Życia i Rodziny” przyznano w podczas Kongresu Polskiej Rodziny w Warszawie.

Uhonorowane zostały osoby czytelnie działające na rzecz obrony życia oraz wspierające rodziny. W gronie wyróżnionych znalazł się Grzegorz Jabłoński, prezes Fundacji Po Piąte, będącej współorganizatorem trzech edycji Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie.

Tytuł „Ambasadora Życia i Rodziny” otrzymali abp warszawsko-praski Henryk Hoser, dziennikarz TVP 1 Krzysztof Ziemiec oraz starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński.

Tytułem Lidera wyróżnione zostały osoby, które promują kampanie na rzecz obrony życia i rodziny, podejmują odważne działania przeciwdziałające dysfunkcjom i patologiom życia rodzinnego. Realizują także inicjatywy, które umacniają więzy w rodzinie, budują  pozytywny wizerunek rodziny i podkreślają jej rolę w życiu wspólnoty lokalnej.

- Rodzina jest dziś niedostrzegana, wręcz spychana na margines, a to przecież podstawowa komórka społeczna. Wraz z przyjaciółmi z fundacji chcemy więc zwracać uwagę na fundamentalne wartości i wspierać rodziny - wyjaśnia Grzegorz Jabłoński, prezes Fundacji Po Piąte i dodaje, że przyznany tytuł dla całego zespołu fundacji jest zaszczytem, ale przede wszystkim wyzwaniem i zobowiązaniem.

Nasi nagrodzeni!   Krzysztof Ziemiec, jeden z laureatów Piotr Pasikowski Obok Grzegorza Jabłońskiego z Fundacji Po Piąte, tytuł Lidera otrzymali: Jacek Kotula ze Stowarzyszenia Contra In Vitro w Rzeszowie, Sławomir Kaptur ze Stowarzyszenia Rodzicom w Świdnicy, Paweł Kwaśniak ze Stowarzyszenia Dar Życia w Skierniewicach.  

Tytuł „Lidera Inicjatyw dla Życia i Rodziny” przyznawany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie.

Fundacja Po Piąte powstała w lutym 2012 roku. Współorganizuje marsze dla życia i rodziny w Koszalinie oraz w Kołobrzegu. Wspiera koszalińską kampanię społeczną „Nasze na zawsze”. Fundację tworzą m.in. członkowie wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, gałęzi rodzinnej Domowy Kościół.

Marsze dla życia i rodziny w Koszalinie, Kołobrzegu, Słupsku, Pile i w Szczecinku odbędą się 26 maja.

Zapraszamy na stronę internetową Fundacji: www.popiate.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama