Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Rowerowa gra terenowa

Rowerowa gra terenowa przejdź do galerii

- Pogłębianie wiary, aktywny wypoczynek, a do tego poznawanie walorów regionu – tak zachwalali rowerzyści sobotni rajd w podsłupskiej Kobylnicy.

 
Po drodze rowerzyści musieli wykazać się wiedzą i pomysłowością Karolina Pawłowska/GN

Mimo niezbyt sprzyjającej aury 75 uczestników wyruszyło wczoraj na trasę 30-kilometrowej rowerowej gry terenowej szlakiem zabytkowych kościołów gminy Kobylnica. Po drodze czekały na nich zadania do wykonania.

Jak wyjaśnia ks. Tomasz Roda, organizator przedsięwzięcia, celem wycieczki było nie tylko poznawanie walorów gminy, ale również zaproszenie do spotkania z Bogiem. – Od czterech lat pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę prowokuje do rozwijania wiary, ale także zaprasza do integrowania, pozytywnego myślenia i poznawania świata. Przenosimy ten klimat także na mniejszą skalę w organizowanych na naszym terenie rowerowych spotkaniach – opowiada ks. Roda.

Uczestnicy rajdu odwiedzili gotycki kościół w Sierakowie, neogotycką świątynię w Słonowicach, poprotestancki zabytek szachulcowy w Kuleszewie i dawny kościół norbertanów w Kobylnicy. Na mecie czekała na nich gorąca grochówka i atrakcyjne nagrody.

Organizatorem gry terenowej była Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę oraz gmina Kobylnica.

3 maja rowerzyści spotkają się na Górze Polanowskiej. Do franciszkańskiej pustelni, gdzie zostanie odprawiona Msza św. zjadą się promieniście z Koszalina, Szczecinka i Słupska, w samo południe.

15 czerwca spotkają się w Koszalinie na podobnym rajdzie organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Roweria”. Rowerzyści zadedykują go bł. Janowi Pawłowi II.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rowerowa.info.

 

« ‹ 1 › »
Rajd szlakiem zabytków sakralnych

WIARA.PL DODANE 28.04.2013

Rajd szlakiem zabytków sakralnych

Malownicze widoki, informacje o regionie i czas na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem, a wszystko to z rowerowego siodełka. Tak spędzili sobotę uczestnicy rowerowej gry terenowej szlakiem zabytków sakralnych gminy Kobylnica. Zdjęcia: Karolina Pawłowska/GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Karolina Pawłowska

|

GOSC.PL

publikacja 28.04.2013 16:44

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJALNA PIELGRZYMKA ROWEROWA NA JASNĄ GÓRĘ
  • KOBYLNICA
  • RAJD ROWEROWY

Polecane w subskrypcji

  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X