Nowy numer 42/2019 Archiwum

Caritas pomaga

Poszkodowani w słupskiej katastrofie otrzymają konkretne wsparcie.

Dyrektor Caritas diecezjalnej spotkał się we wtorek 30 kwietnia z rodzinami, które utraciły dach nad głową w wyniku eksplozji gazu w nocy z 27 na 28 kwietnia.

- W sumie chodzi o 25 osób, 10 rodzin. Miasto w tej chwili szuka dla nich mieszkań. Trzeba przyznać, że zostali otoczeni bardzo dobrą opieką. Na teraz mają wszystko. Od nas dostali doraźną pomoc żywnościową. Jeśli chodzi o pomoc finansową, ustaliliśmy razem, że przekażemy im ją w momencie, kiedy będą się wprowadzać do swoich nowych mieszkań. Będzie to pomoc na zagospodarowanie. Stwierdziliśmy razem z poszkodowanymi, że tak będzie najrozsądniej - mówi ks. Adam Wakulicz, dyrektor.

Caritas zachęca do wpłat na ten cel w kasie koszalińskiego centrum lub na konto: PKO BP S.A. I/O Koszalin 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z tytułem wpłaty "Wybuch gazu w Słupsku".

Pomocy udzielać też będą lokalne oddziały Caritas i parafie. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone zbiórki na ten cel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL