Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pielgrzymka zawierzenia

Mieszkańcy, pracownicy i przyjaciele schroniska dla bezdomnych wybrali się na Górę Chełmską.

To już 4. pielgrzymka zorganizowana przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Koszalinie.

Oprócz ludzi związanych ze schroniskiem, grupę tworzyli także wierni z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którzy co miesiąc idą do sanktuarium w ramach I sobót miesiąca. W sumie sprzed kościoła oo. franciszkanów wyruszyło 4 maja ok. 40 osób. Prowadzeni przez o. Piotra Okroja OFM Conv, kapelana w schronisku, śpiewali i odmawiali Różaniec.

W kaplicy na Górze Chełmskiej o. Piotr odprawił Mszę św. Wzięły w niej udział także osoby, które dołączyły do pielgrzymów po drodze - w sumie ok. 70 osób. Po zakończeniu Eucharystii mieszkańcy schroniska odmówili specjalny akt zawierzenia swojego życia Maryi.

Pielgrzymka zawierzenia   W czasie drogi przez Koszalin ks. Wojciech Parfianowicz /GN Każdy z nich mógł powiedzieć: "Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja, biorąc za wzór bł. Jana Pawła II, mówię dziś: »Cały jestem Twój«. Twemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego siebie, wszystko, czym jestem, mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną - każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko, co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje zajęcia, modlitwy i cierpienia".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast