Nowy numer 2/2021 Archiwum

Białogardzianie testowali swoją wiedzę

Po raz pierwszy białogardzianie mogli sprawdzić stan swojej wiedzy na temat historii państwowości. Blisko 30 osób wzięło udział w miejskim teście sprawdzającym, co wiedzą o Konstytucji 3 Maja.

– Trochę się obawialiśmy, jak mieszkańcy Białogardu przyjmą taką formułę edukacyjnej zabawy. Okazało się jednak, że nie zabrakło chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy na temat kraju, dobrze się przy tym bawiąc – przyznaje Paweł Wiśniewski, dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które zorganizowało zabawę z historią. Pomysł spodobał się białogardzianom. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 13 lat, najstarszy przekroczył 60-tkę.

Najlepiej spisali się Izabela Dankowska i Andrzej Bochniak. Obydwoje odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie 15 pytań. Żeby wskazać zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Szybsza była siedemnastolatka i to ona wygrała tablet ufundowany przez Prywatne Centrum Edukacyjne „Szkoły Sukces” w Białogardzie. Iza uczy się w klasie o profilu humanistyczno-prawnym, więc z historią nie ma większych problemów. – O teście dowiedziałam się dzień wcześniej, ale niedawno omawialiśmy dokładnie Konstytucję 3 Maja więc pytania wcale nie wydawały mi się trudne – przyznaje licealistka.

Kolejny test białogardzian odbędzie się w listopadzie i związany będzie ze Świętem Niepodległości. – Chcemy w ten sposób zapraszać do poznawania historii Polski, a zarazem podnosić poziom wiedzy mieszkańców Białogardu – zaprasza Paweł Wiśniewski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama