GN 43/2020 Archiwum

Rekolekcje z indyjskim biblistą

Nabożeństwo Słowa Bożego z o. Jose Maniparambilem zakończyło trzydniową wizytę indyjskiego biblisty w Koszalinie.

Wybitny znawca Pisma Świętego prowadził trzydniowe rekolekcje zamknięte w Szkole Katolickiej w Koszalinie. Wzięło w nich udział blisko 150 osób z całej diecezji. W niedzielę wieczorem o. Maniparambil wygłosił również konferencję otwartą dla wszystkich zainteresowanych spotkaniem ze Słowem Bożym w kościele pw. św. Wojciecha.

Pochodzący z Indii ksiądz jest autorem licznych publikacji z dziedziny biblistyki. W przystępny sposób pokazuje jak na co dzień żyć Słowem Bożym. 

– Jestem absolwentką teologii, słucham Słowa w kościele i czytam je każdego dnia, ale wciąż wiele rzeczy pozostaje dla mnie zakrytych. Jestem wciąż zaskakiwana. O. Jose zaś ma niezwykły dar prostego wyjaśniania Słowa Bożego, pokazywania, że stanowi jedność i że jest Słowem bliskim człowiekowi – mówi Magdalena Plucner ze wspólnoty św. Pawła należącej do Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Była to kolejna wizyta rekolekcjonisty w naszej diecezji. – Zawsze przyjeżdżając tu, czuję się jakbym wracał do domu. Sprawia to miłość, pozytywne emocje i pragnienie spotkania ze Słowem Bożym, z którą się tu spotykam – nie ukrywa o. Jose.

Spotkania z indyjskim biblistą przygotowała koszalińska Szkoła Nowej Ewangelizacji.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama