Nowy numer 38/2023 Archiwum

Modlitwa wolontariusza

Do 15 czerwca młodzi wolontariusze mogą składać propozycje ułożonej przez siebie modlitwy, którą będą się posługiwać Szkolne Koła Caritas.

Pomysł na wypracowanie własnej modlitwy podsunęły doświadczenia opiekunów młodych wolontariuszy.

– Dzieciaki fantastycznie się angażują w pomaganie i rozmaite zbiórki, ale istnieje niebezpieczeństwo, że Szkolne Koło Caritas będzie się kojarzyło im wyłącznie ze zbieraniem pieniędzy. Nawet jeśli cele, na które gromadzone są środki są szczytne, to przecież nie to stanowi sedno działalności, żeby dzieci uczyły się biznesu. Początkiem naszego działania jest modlitwa. Nie zrobimy nic dobrego, jeżeli nie ma tam Pana Boga. To nas odróżnia od wszystkich innych organizacji charytatywnych – wyjaśnia Agnieszka Kukiełka, opiekun SKC w diecezji.  

Modlitwy na konkurs można przesłać do 15 czerwca do siedziby diecezjalnej Caritas: Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej (z dopiskiem „konkurs SKC”) ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin, bądź elektronicznie: skc.koszalin@caritas.pl

Modlitwa powinna zawierać maksymalnie 5 wersów. – Sformułowania w niej użyte powinny mieć formę: „pomóż mi”, „przymnóż mi”. Chodzi o to, by modlitwa ta wypływała prosto z serca wolontariusza i była dla niego umocnieniem w podejmowaniu codziennych uczynków miłosierdzia – podpowiada Agnieszka Kukiełka.

Autorami mogą być pojedynczy wolontariusze jak i całe Szkolne Koła Caritas.

Wybrana w konkursie modlitwa zostanie wydrukowana na obrazkach i we wrześniu trafi do wszystkich wolontariuszy SKC. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast