Nowy numer 13/2020 Archiwum

Modlitwa wolontariusza

Do 15 czerwca młodzi wolontariusze mogą składać propozycje ułożonej przez siebie modlitwy, którą będą się posługiwać Szkolne Koła Caritas.

Pomysł na wypracowanie własnej modlitwy podsunęły doświadczenia opiekunów młodych wolontariuszy.

– Dzieciaki fantastycznie się angażują w pomaganie i rozmaite zbiórki, ale istnieje niebezpieczeństwo, że Szkolne Koło Caritas będzie się kojarzyło im wyłącznie ze zbieraniem pieniędzy. Nawet jeśli cele, na które gromadzone są środki są szczytne, to przecież nie to stanowi sedno działalności, żeby dzieci uczyły się biznesu. Początkiem naszego działania jest modlitwa. Nie zrobimy nic dobrego, jeżeli nie ma tam Pana Boga. To nas odróżnia od wszystkich innych organizacji charytatywnych – wyjaśnia Agnieszka Kukiełka, opiekun SKC w diecezji.  

Modlitwy na konkurs można przesłać do 15 czerwca do siedziby diecezjalnej Caritas: Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej (z dopiskiem „konkurs SKC”) ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin, bądź elektronicznie: skc.koszalin@caritas.pl

Modlitwa powinna zawierać maksymalnie 5 wersów. – Sformułowania w niej użyte powinny mieć formę: „pomóż mi”, „przymnóż mi”. Chodzi o to, by modlitwa ta wypływała prosto z serca wolontariusza i była dla niego umocnieniem w podejmowaniu codziennych uczynków miłosierdzia – podpowiada Agnieszka Kukiełka.

Autorami mogą być pojedynczy wolontariusze jak i całe Szkolne Koła Caritas.

Wybrana w konkursie modlitwa zostanie wydrukowana na obrazkach i we wrześniu trafi do wszystkich wolontariuszy SKC. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama