GN 43/2020 Archiwum

Rekolekcje na Zesłanie

W Szczecinku rozpoczęły się wczoraj rekolekcje przygotowujące do Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przygotowania prowadzą autor filmów ewangelizacyjnych Lech Dokowicz, ks. Bartosz Seruga oraz Wspólnota Przymierze Miłosierdzia z Brazylii.

Trzydniowe, intensywne przygotowania duchowe odbywają się w parafii Mariackiej po raz czwarty.

– Wydaje się, że ludzie mają wciąż niewielkie doświadczenie Ducha Świętego. Kiedy kończy się okres wielkanocny i wchodzimy w poświąteczną „szarą rzeczywistość” Bóg posyła nam na ten czas swojego Ducha. Ważne, żebyśmy tego Ducha nie przespali. Dlatego tak intensywnie chcemy się przygotować, żeby w pełni wykorzystać to Zesłanie, być z Duchem Świętym i słuchać tego, co do nas mówi – wyjaśnia ks. Robert Stwora, wikariusz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.

Jak zauważa duszpasterz te rekolekcje i spotkania ze świadkami, którzy dzielą się doświadczeniem Boga w swoim życiu, przynoszą konkretne owoce, co ważne także wśród młodych ludzi. – Jest pragnienie w sercach młodych ludzi. Oni szukają, ale dzisiejszy świat dość skutecznie zagłusza to pragnienie i rezygnują. Ale kolejne lata pokazują, że jest sens takich rekolekcji, czuwań, takich intensywnych modlitewnych spotkań. Owocują one zwiększającą się liczbą młodych ludzi wchodzących do grup parafialnych, angażujących się w życie wspólnoty – dodaje ks. Stwora.

Wczoraj uczestnicy rekolekcji odbywających się pod hasłem: "Któż jak Bóg!" mogli wysłuchać świadectwa Lecha Dokowicza, reżysera, scenarzysty i producenta filmowego, który dzielił się doświadczeniem, czym naprawdę są koncerty i dyskoteki techno i stoczonej przez siebie walce duchowej o uwolnienie spod wpływu satanistów.  

Dzisiaj o godz. 18 odbędzie się Eucharystia, podczas której Słowo wygłosi ks. Bartosz Seruga, po Mszy św. kolejna konferencja Lecha Dokowicza i krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

W sobotę konferencja i pokaz filmu „Duch” o godzinie 18.45, następnie uroczysta Msza św. o 20.30. Po Eucharystii krótka przerwa dla chętnych na posiłek w Klubie parafialnym. Czuwanie rozpocznie się o godz. 22. Pierwsza część będzie czasem zatrzymania się przy Maryi. Do północy tematem przewodnim będzie oddanie się pod opiekę Matce Bożej. Po zawierzeniu rozpocznie się adoracja prowadzona przez wspólnoty i uwielbienie. Kapłani będą się modlić o wylanie Ducha w sercach wiernych, udzielając błogosławieństwa Aaronowego. Czuwanie potrwa do godz. 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama