Nowy numer 46/2019 Archiwum

Tornistry czekają na uśmiechy

Do blisko pół setki parafii już wkrótce trafią szkolne plecaki czekające ofiarodawców, którzy zapełnią je szkolnymi przyborami. Po raz drugi w diecezji rusza akcja „Tornister pełen uśmiechów”.

Głównym celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy i darów na skompletowanie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci.

W ubiegłym roku udało się zapełnić 1360 plecaków. W akcję włączyło się 50 parafii z całej diecezji.

W tym roku do najuboższych dzieci w ramach akcji powędruje 1110 nowych tornistrów. – Zadaniem parafii będzie dostarczenie plecaków do ludzi dobrej woli, którzy wyposażą je w niezbędne przybory szkolne, potrzebne dziecku. Wypełnione tornistry parafialna Caritas pod koniec wakacji będzie mogła przekazać dzieciom, które tego potrzebują – informuje Agnieszka Filipczuk, koordynator projektu w diecezji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama