GN 32/2018 Archiwum

Na wspólnej adoracji

Na zaproszenie odpowiedziało wielu ludzi, którzy trwali na modlitwie w łączności z Kościołem powszechnym.

Inicjatywa przywędrowała z Watykanu, gdzie w Bazylice św. Piotra papież Franciszek przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej. Wierni w kościołach na całym świecie mieli okazję włączyć się w to spotkanie z Bogiem. W naszej diecezji do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zaprosił biskup Edward Dajczak. Ławki koszalińskiej katedry wypełniły się po brzegi, bo przecież nie często ma się okazję adorować Jezusa razem z papieżem.

– Rodzi się w nas coraz większa świadomość eucharystyczna zwłaszcza wśród ludzi, którzy nie są zaangażowani w ruchy i wspólnoty kościelne. Są oni słusznie przekonani, że trzeba stawać w obronie tożsamości naszej wiary oraz szukać duchowej siły w Jezusie Chrystusie, bo jeśli od Niego nie będziemy czerpać, to nie poradzimy sobie wobec codziennych problemów – mówi ks. dr Wojciech Wójtowicz, diecezjalny duszpasterz akademicki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma