Nowy numer 38/2023 Archiwum

Mundurowi dla Oskarka

Pracownicy więziennictwa z Czarnego, Koszalina i Szczecinka zorganizowali pomoc dla ciężko chorego chłopca.

Półtoraroczny Oskar cierpi na zespół wad wrodzonych. Nie chodzi, nie siedzi, ledwie porusza rączkami i nóżkami. Z pomocą pospieszyli funkcjonariusze więziennictwa. Do akcji zbierania pieniędzy zaprosili także innych mundurowych, instytucje i firmy ze Szczecinka.

W szczecineckim Urzędzie Gminy Krzysztof Olczykowski, dyrektor okręgowy służby więziennej w Koszalinie, przekazał rodzicom chłopca specjalistyczny wózek rehabilitacyjny oraz pieniądze na dodatkową rehabilitację Oskara. Głównymi inicjatorami całej akcji byli Cezary Sierzputowski z ZK Czarne oraz wójt Janusz Babiński.

– Kiedy dostaliśmy informację o Oskarku, wiedzieliśmy, że sami nie będziemy w stanie zebrać potrzebnej kwoty. Dostałem zgodę od dyrektora mjr. Wojciecha Brzozowskiego, żeby do współpracy zaprosić inne służby mundurowe ze Szczecinka. Wszyscy komendanci odpowiedzieli pozytywnie, znaleźli się również inni ludzie dobrej woli. Dzięki temu udało się także częściowo pokryć koszt turnusu rehabilitacyjnego dla chłopca – mówi Cezary Sierzputowski, funkcjonariusz Zakładu Karnego w Czarnem, inicjator akcji.

Oskar otrzymał także od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej sprzęt rehabilitacyjny i kosmetyki, a od Zakładu Karnego w Czarnem dodatkowo miesięczne bezpłatne wizyty w gabinecie fizjoterapii w Okonku.

– Od narodzin Oskarka nieustannie borykamy się z leczeniem tych wszystkich dolegliwości, które stały się naszą codziennością i niestety nie udałoby nam się zebrać tylu pieniędzy, aby móc kupić wózek – mówił wzruszony Michał Kraczek, tata malucha. Dzięki wózkowi łatwiejszy będzie transport chłopca i wychodzenie z nim na spacery. – Zwykły wózek nie spełnia swojej roli, bo Oskarek nie jest w stanie trzymać sam prosto główki, jest bezwładny – dodaje.

Półtoraroczny chłopiec to jeden z kilkunastu chorych dzieci, którymi opiekują się funkcjonariusze z ZK Czarne. Ich wsparciem objętych jest także kilkoro dorosłych. Funkcjonariusze w stalowych mundurach przeprowadzają zbiórki pieniężne, dzięki którym możliwe jest finansowanie leczenia, pomoc materialna, a także przekazywanie świątecznych paczek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast