Nowy numer 25/2021 Archiwum

Akcja na Jasnej Górze

Prawie 4 tys. członków Akcji Katolickiej modliło się na Jasnej Górze. Wśród nich była również duża grupa działaczy z naszej diecezji.

40-osobowa grupa uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej na Jasnogórskich Wałach, której przewodniczył bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej.

- Takie spotkania są niezwykle ważne dla ruchu. To wielkie przeżycie duchowe, ale również okazja do tego, by członkowie Akcji Katolickiej przekonali się, że jest ich wielu w całym kraju, że mają podobne priorytety życiowe i działają na rzecz Kościoła - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny asystent AK. 

Podczas trzydniowej pielgrzymki nasza diecezjalna grupa odwiedziła także kościół w Świnicach Warckich - sanktuarium narodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz Licheń, gdzie modlili się w intencji apostolskiego dzieła Akcji Katolickiej w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 

Członkowie AK zajrzeli również do Warszawy. W stolicy zwiedzili Sejm i spotkali się z posłem Stefanem Strzałkowskim. W sejmowej kaplicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny i swojego ruchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama