Nowy numer 25/2021 Archiwum

Jeszcze większa pomoc

Przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile powstało Centrum Integracji Społecznej.

Decyzję taką podjął Wojewoda Wielkopolski. Centrum otrzymało też środki finansowe na remont pomieszczeń na rzecz CIS-u.

Instytucja ta działa na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej dla 28 dorosłych uczestników.

- CIS w Pile zapewnia uczestnikom bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach, jeden nieodpłatny posiłek dziennie w trakcie pobytu, a poza tym wsparcie finansowe w postaci świadczenia integracyjnego. Aktualnie jest to około 700 złotych - mówi ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile.

Uczestnicy CIS-u skupieni są w warsztatach: remontowo-budowlanym, gastronomicznym, porządkowym i pielęgnacji zieleni oraz usług opiekuńczych.

Warto dodać, że kadrę CIS-u stanowią psycholodzy, doradcy zawodowi, pracownicy socjalni i instruktorzy poszczególnych warsztatów.

Do CIS-u mogą zgłaszać się osoby długotrwale bezrobotne (przynajmniej rok), a także osoby z różnych powodów kierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, które potrzebują wsparcia. Aktualnie w pilskim CIS-ie najwięcej osób jest z terenu Piły, ale są też osoby z terenu Szydłowa i Ujścia.

Uczestnicy CIS-u pracują na rzecz Centrum 6-8 godzin dziennie przez 4 dni w tygodniu. Wykonują głównie prace porządkowe. Aktualnie zapotrzebowanie jest na mężczyzn, którzy będą wykonywali prace na zlecenie w pilskiej Spółce Veolia.

Do CIS-u można zgłosić się, dzwoniąc pod numer telefonu 602 672 050. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama