Nowy numer 24/2021 Archiwum

Manewry duchowo-sportowe

Tym razem gospodarzem podejmującym ministrantów z dekanatu koszalińskiego była parafia cywilno-wojskowa pw. św. Marcina w Koszalinie, a współorganizatorem dnia skupienia był ks. kpt. Tomasz Szefliński, kapelan Wojska Polskiego.

Swoje ministranckie manewry chłopcy rozpoczęli od spotkania z pierwszym zwierzchnikiem wszystkich ministrantów i żołnierzy: Jezusem. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwie czerwcowym pomaszerowali na na stadion Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, gdzie rozegrali II Mistrzostwa Ministranckiej Piłki Nożnej Dekanatu Koszalin.

Do rywalizacji stanęło 6 drużyn. Przebieg całości nadzorowali sędziowie a kibice głośnym dopingiem dodawali woli walki. Mecze rozgrywane każdy z każdym przyniosły wiele emocji.

Nowym mistrzem została drużyna z koszalińskiej parafii pw. św. Ignacego z Loyoli. Tytuł wicemistrza obronili ministranci z Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego a miejsce trzecie wywalczyli ministranci z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Sędziowie wskazali na Pawła Janusa jako najlepszego zawodnika, a Jakub Świątek  z KKKSu drugi raz został najlepszym bramkarzem.

oprac. Karolina Pawłowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama