Nowy numer 21/2018 Archiwum

Alarm bombowy w prokuraturze

Kilkadziesiąt placówek w całej Polsce: m.in. szpitali, prokuratur, komend policji ewakuowanych i sprawdzanych pod kątem zamachu bombowego. Na liście mailowego żartownisia znalazł się także budynek koszalińskiej prokuratury.

Informacja o tym, że w budynku prokuratury przy ul. Andersa w Koszalinie może nastąpić wybuch, trafiła rano na skrzynkę mailową. Podobnie jak do kilkudziesięciu innych placówek w całej Polsce.

Natychmiast zarządzono ewakuację prokuratury oraz instytucji mieszczących się w budynku. Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której mieści się kilkaset pomieszczeń, sprawdzali policjanci i specjalna grupa pirotechników ze Szczecina.

Policjanci zabezpieczają także komputery i serwery, by dotrzeć do autora informacji o bombie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że wszystkie alarmy są fałszywe. Poszukiwanemu autorowi „żartu” grozi 8 lat więzienia.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma