Nowy numer 24/2018 Archiwum

Finał podniebnego pielgrzymowania

Na Jasną Górę w sobotę dotarli szczęśliwie również podniebni pątnicy. Uczestnicy 1. Motoparalotniowej Pielgrzymki pielgrzymowali pod hasłem „Lot dla życia”.

17-osobowa ekipa wystartowała z diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu w poniedziałek. Szyki pielgrzymom pokrzyżowała nieco pogoda. Uniemożliwiła ona nie tylko zaplanowane na Jasnogórskich Wałach lądowanie, ale także przelot nad Częstochową.

– Do Lichenia warunki były wspaniałe. Latanie uczy jednak pokory. Później wiatr był zbyt silny, więc roztropnie podejmowaliśmy decyzję o tym, żeby nie wzbijać się w powietrze. Próbowaliśmy jeszcze w Kaliszu, ale było to zbyt niebezpieczne – relacjonuje ks. Krzysztof Witwicki, opiekun duchowy pielgrzymki.

Podniebnym pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Miał je przy sobie podczas przelotów nad Polską ks. Paweł Czarnecki. W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przekazał je uczestnikowi II etapu „Sztafety Życia”, mistrzowi świata w lataniu precyzyjnym Włodzimierzowi Skalikowi.

Przed cudownym obrazem ks. Paweł Czarnecki przekazał relikwie Włodzimierzowi Skalikowi   Przed cudownym obrazem ks. Paweł Czarnecki przekazał relikwie Włodzimierzowi Skalikowi Karolina Pawłowska /GN Mistrz poleci z nimi do Przasnysza przekaże je uczestnikom rowerowego Rajdu dla Życia z sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. – Bardzo się cieszę, że mogę się włączyć w tę piękną inicjatywę, i w ten sposób dać świadectwo dla życia. Każdy z nas lotników jest wdzięczny za ten dar – mówił. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma