Nowy numer 42/2018 Archiwum

Chcą służyć lepiej

Ponad 40 ministrantów bierze udział w specjalnych rekolekcjach w koszalińskim seminarium.

Sierpień to w naszej diecezji czas intensywnej formacji liturgicznej służby ołtarza. 1 sierpnia rozpoczął się dziesięciodniowy turnus dla ministrantów w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

- Organizujemy te rekolekcje już po raz trzeci. Tegoroczny moduł nosi nazwę: "Ceremoniarz i animator liturgiczny". Z jednej strony są to konkretne warsztaty, dzięki którym chłopcy mogą się podszkolić, zdobyć wiedzę potrzebną do tego, żeby lepiej służyć. Z drugiej strony rekolekcje to też formacja duchowa. Są konferencje, jest wspólna modlitwa - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz ministrantów.  

- Oczywiście nie zapominamy też o rekreacji. Przewidziane są wyjścia do kina, wyjazdy nad morze, czy zajęcia piłkarskie z profesjonalnym trenerem - dodaje ks. Zaniewski.

Zajęcie liturgiczne prowadzą głównie klerycy oraz starsi ministranci.

Już 12 sierpnia rozpocznie się kolejny turnus, tym razem dla ministrantów młodszych (IV-VI kl. SP). Rekolekcje dla nich odbędą się już nie w seminarium, ale w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie. Na razie na rekolekcje zapisało się 60 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy