Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Zamiast narzekania

Zamiast narzekania przejdź do galerii

Młodzi ludzie ze Słupska chcą nadać nowy blask jednemu z miejskich parków.

 
Średniowieczni wojowie w szyku bojowym. Mateusz Sienkiewicz

Park Powstańców Warszawskich wymaga rewitalizacji. Zauważyli to m.in. młodzi mieszkańcy Słupska ze Stowarzyszenia Rozwoju "Inspiracje".

Postanowili zrobić coś dla swojego miasta w ramach tzw. "inicjatywy lokalnej". Jak wynika z Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, "inicjatywa lokalna" to nowa forma realizacji zadań publicznych przez administrację samorządową we współpracy z mieszkańcami.

Na czym to polega? Mieszkańcy określają cel, a władze miasta go realizują. "Inicjatywa lokalna" polega też na tym, że mieszkańcy nie przychodzą do administracji tylko z pomysłem na konkretne przedsięwzięcie, ale deklarują współudział w jego realizacji.

Dlatego w co drugą sobotę wakacji, w parku Powstańców Warszawskich odbywają się tzw. pikniki sąsiedzkie. To część działań, które mają ożywić to nieco już zapomniane miejsce. -To jest nasz wkład własny w inicjatywę lokalną - mówi Robert Chomicki ze Stowarzyszenia „Inspiracje”.

Ostatni piknik zorganizowany 3 sierpnia przez Agencję Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” i Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” potwierdził, że takie imprezy są potrzebne. Przyszło naprawdę sporo osób, aby podziwiać park, który zamienił się w obozowisko sprzed tysiąca lat.

Dzięki Drużynie Wojów Pomorskich "Jastrząb" odbyły się prezentacje walk średniowiecznych Słowian i Wikingów. Można też było spróbować swoich sił w kowalstwie czy w wypiekaniu podpłomyków. 

Pikniki będą się jeszcze odbywać na pewno do początku września. Za każdym razem mieszkańcy miasta będą mogli wyrazić swoje poparcie dla projektu rewitalizacji parku składając podpis na specjalnej liście.

Inicjatorzy projektu, oprócz cyklicznych imprez, chcą też m.in. odnowić parkowe chodniki i stworzyć fontannę.

Współpraca: Mateusz Sienkiewicz

« ‹ 1 › »
Piknik sąsiedzki w Słupsku

WIARA.PL DODANE 06.08.2013

Piknik sąsiedzki w Słupsku

​Impreza odbyła się jako jedno z działań w ramach inicjatywy lokalnej na rzecz rewitalizacji Parki Powstańców Warszawskich (3 sierpnia 2013). Zdjęcia: Mateusz Sienkiewicz  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Wojciech Parfianowicz

|

GOSC.PL

publikacja 06.08.2013 23:25

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • INICJATYWA LOKALNA
  • PARK POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH W SŁUPSKU
  • STOWARZYSZENIE ROZWOJU INSPIRACJE
  • SŁUPSK

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X