Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wykwalifikowana i konkurencyjna

Od września w Koszalinie startuje projekt, który pomoże paniom po 50. roku życia wrócić na rynek pracy.

Dzięki programowi aktywizacji zawodowej „Wykwalifikowana i konkurencyjna na rynku pracy” może znaleźć zatrudnienie kilkadziesiąt kobiet z powiatów białogardzkiego i koszalińskiego oraz miasta Koszalin.

W bezpłatnych szkoleniach, które rozpoczną się we wrześniu, weźmie udział 30 pań. Trwa właśnie rekrutacja chętnych do podjęcia czteromiesięcznych kursów.

– Na dalszym etapie organizowane będą także kursy w powiecie stargardzkim i w Szczecinie. Ogólnie projekt przewiduje, że w szkoleniach weźmie udział 90 pań. Zakładamy, że minimum 32 panie znajdą zatrudnienie. Z doświadczenia projektodawcy, który realizował podobny projekt na terenie województwa wielkopolskiego, wiemy, że ten wskaźnik jest wyższy – wyjaśnia Magdalena Magdziak, koordynator projektu.

Uczestniczki mają do wyboru jeden z trzech bezpłatnych kursów zawodowych: pracownik biurowy, opiekunka dziecięca oraz księgowość kadry i płace. W ramach projektu odbędą się spotkania z doradcami zawodowymi i psychologami. Szkolenia zakończą się uzyskaniem certyfikatów oraz stażem.

Projektodawcą jest Fundacja Familijny Poznań. Więcej informacji na temat udziału w projekcie można uzyskać telefonicznie pod numerami: 553 335 831 oraz 91 885 88 87. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy