Nowy numer 42/2018 Archiwum

Gąsienice, podkowy i... ministranci

Szykuje się gorący weekend w Bornem Sulinowie. Nie dość, że trwa X Zlot Militarny pod hasłem "Gąsienice i podkowy", to do miasteczka zjechali się najmłodsi ministranci z całej diecezji.

Sześćdziesięciu chłopców przez dziesięć dni będzie poznawać  tajniki liturgii, penetrować okoliczne lasy oraz odprawiać ministranckie rekolekcje.

Tematem rekolekcji jest osiem błogosławieństw. Każdemu dniowi odpowiada jedno z nich oraz „wyprawa otwartych oczu”, która jest praktycznym zastosowaniem błogosławieństwa w codziennym życiu.

– Dla mnie największym zaskoczeniem była wizyta na komisariacie policji, gdy omawialiśmy błogosławieństwo dotyczące sprawiedliwych.  Dyżurny policjant prosił, abyśmy zaśpiewali mu jakąś piosenkę religijną. Było to bardzo miłe zaskoczenie – dzieli się pierwszymi wrażeniami 12-letni Jakub z Wrześnicy, uczestnik rekolekcji.

Ministranci mają już za sobą przejażdżkę Skotem – kołowym transporterem opancerzonym. Rekolekcje dla młodszych ministrantów potrwają do 22 sierpnia.       

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy