Nowy numer 42/2018 Archiwum

Słowa pełne Boga

W Pile zorganizowano rekolekcje w czasie wakacji, żeby każdy miał szansę dokładniej wsłuchać się w Słowo Boże.

Pomysł na cykliczne spotkania prowadzone przez o. Jose Maniparambila zrodził się w listopadzie ubiegłego roku. – Wtedy ojciec poprowadził rekolekcje otwarte dla mieszkańców Piły. Sposób, w jaki przekazywał nam Słowo Boże zawarte w Biblii zainteresował nas na tyle, że chcieliśmy po raz kolejny wsłuchać się w to, co o. Maniparambil ma do powiedzenia – wyjaśnia Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”, zaangażowana w organizację spotkań z biblistą.

Wakacyjna Szkoła Biblijna trwała cztery dni. Spotkania odbywały się w parafii Św. Rodziny w Pile. Organizatorzy, na rekolekcje, celowo wybrali wakacje. – Chcieliśmy, żeby każdy mógł tak zaplanować sobie czas, żeby, chociaż kilka dni poświęcić na lepsze zapoznanie się z Pismem Świętym – dodaje pani Halina.

Zgłosiło się 50 chętnych, którzy w godzinach przedpołudniowych zgłębiali treści Ewangelii św. Marka. – Spotkanie z o. Maniparambilem odbywają się na zasadzie konwersatoriów, każdy ma możliwość zadawania pytań dotyczących interesujących go zagadnień, ale żeby móc podjąć rozmowę trzeba wiedzieć, o czym mówi rekolekcjonista – wyjaśnia pani Halina. Stąd prośba do uczestników o wcześniejsze zapoznanie się z tą Ewangelią.

Dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na uczestniczenie w spotkaniach rano. Organizatorzy przewidzieli wieczorną część Wakacyjnej Szkoły Biblijnej. – Chcieliśmy wpisać się w program Ewangelizacji Miast, dlatego wieczorne spotkania zostały otwarte dla mieszkańców Piły, a każdy z czterech rekolekcyjnych dni to inna tematyka – dodaje pani Halina.

Ojciec Jose Antonio Maniparambil jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Obecnie jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy