Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ostatnie odliczanie

W Skrzatuszu dobiegają końca ostatnie prace przed wielkim jubileuszem. Pięknieje nie tylko samo sanktuarium, ale i jego otoczenie.

Na placu remontowo-budowalnym trwa prawdziwa batalia. Bitwa toczy się równolegle na kilku frontach. Kustoszowi skrzatuskiego sanktuarium z pomocą pospieszyli ks. Mieczysław Dzikowski z Piły i ks. Piotr Szczepaniuk z Ostrowca. 

– Mnie się wydaje, że to są rzeczy powszechne, codzienne, ale z perspektywy patrząc – cudowne. To, co stało się przez ostatnie trzy lata z tym miejscem nie jest moją zasługą. To cud Boży. Czuję to każdego dnia, kiedy otwieram sanktuarium, odprawiam Mszę św., czy staję przed ołtarzem i zadzieram głowę do góry, odmawiając cichutko modlitwę św. Bernarda: „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi…” – przyznaje ks. Tomasz Jaskółka. 

Dodaje jednak, że ostatnie tygodnie do najłatwiejszych nie należały:

Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
Karolina Pawłowska /GN

 

– Mnie się wydaje, że to są rzeczy powszechne, codzienne, ale z perspektywy patrząc – cudowne. To, co stało się przez ostatnie trzy lata z tym miejscem nie jest moją zasługą. To cud Boży. Czuję to każdego dnia, kiedy otwieram sanktuarium, odprawiam Mszę św., czy staję przed ołtarzem i zadzieram głowę do góry, odmawiając cichutko modlitwę św. Bernarda: „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi…” – przyznaje ks. kustosz.

Co przez ten czas udało się już odnowić i stworzyć?

 

Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
Karolina Pawłowska /GN

 

Pod czułym konserwatorskim okiem zmienia się wnętrze skrzatuskiej świątyni. Nie tylko Pieta otrzymała nowe szaty i kolory:

 

Ks. Henryk Romanik, diecezjalny konserwator zabytków
Karolina Pawłowska /GN

 

Zmienione nie do poznania wnętrze wiekowego kościoła zaprasza pielgrzymów, których w tym roku nie brakuje.

Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
Karolina Pawłowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...