Koszalińsko-Kołobrzeski

Dawno i niedawno temu

W Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się w czerwcu konferencja naukowa z okazji 25-lecia koronacji piety skrzatuskiej.

Zaproszeni prelegenci reprezentowali wydziały teologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Pierwsza część konferencji miała charakter historyczny. Wystąpienia drugiej części podejmowały z kolei różne aspekty mariologii. 

Proponujemy powrót do dwóch wykładów z pierwszej części. Pierwszy dotyczy ważnego etapu w historii skrzatuskiego sanktuarium, kiedy było ono pod opieką księży salezjanów. Drugie wystąpienie sięga do lat jeszcze wcześniejszych.

ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB
Sanktuarium skrzatuskie pod opieką salezjanów do 1972 roku.
ks. Wojciech Parfianowicz /GN

ks. dr Tadeusz Ceynowa
Skrzatusz - sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
ks. Wojciech Parfianowicz /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...