Nowy numer 09/2024 Archiwum

Na pamiątkę wiekowe klepki!

Jest bezcenna. Ponad 300 lat ludzie po niej chodzili, klęczeli na niej i modlili się. Teraz zamieni się w unikatowe pamiątki.

Podczas wrześniowych uroczystości w sanktuarium będzie można kupić wyjątkowe upominki. Warto się pospieszyć, bo przygotowywana seria jest limitowana.

To fragmenty pochodzącej ze skrzatuskiego kościoła trzystuletniej podłogi, która w wyniku mało fachowej „renowacji” nie mogła wrócić na właściwe sobie miejsce.

– Od konsekracji świątyni w 1701 r., na podłodze kościoła znajdował się dębowy parkiet. Na początku tego stulecia podłoga została rozebrana w celu renowacji. Niestety, w wyniku obróbki, której została poddana, nie nadaje się do powtórnego położenia – wyjaśnia ks. Tomasz Jaskółka, skrzatuski kustosz.

Na zabytkowych klepkach zostanie wypalony laserowo wizerunek Piety.

Metalowy odlew Matki Bożej Bolesnej trafi również na fragmenty marmuru, który pozostał po układaniu nowej posadzki w świątyni.

Niebanalne pamiątki pomogą w dalszych pracach w skrzatuskim sanktuarium. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...