Koszalińsko-Kołobrzeski

Ogród duchowy

Pięknieje nie tylko sama skrzatuska świątynia, ale także teren wokół niej. Już wkrótce przybywający tu pielgrzymi znajdą przestrzeń do modlitwy także poza murami sanktuarium.

Na polu roboczo nazywanym Kalwarią już zostały wytyczone i przygotowane solidne ścieżki. Opasują one teren za sanktuarium, na którym jak co roku i tego września rozbity zostanie wielki namiot Spotkania Młodych.

Przy ścieżkach wyrastają jak grzyby po deszczu kolejne kapliczki z tajemnicami różańcowymi oraz stacje Drogi Krzyżowej. Poprowadzą one od muru otaczającego kościół  do szczytu wzniesienia wzdłuż osi zaznaczonej tymczasową aleją z głazami narzutowymi i krzyżem.

– Ten pomysł zagospodarowania terenu spodobał się przyjeżdżającym do Skrzatusza.  Trwają jeszcze prace montażowe, ale pielgrzymi już w naturalny sposób kierują swoje kroki właśnie w tamtą stronę – mówi ks. Tomasz Jaskółka, kustosz skrzatuszkiego sanktuarium. 

W kapliczkach znajdą się ceramiczne płaskorzeźby autorstwa Małgorzaty Bukowicz, artystki rzeźbiarki z Zielonej Góry.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...