Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wy musicie siać!

O błogosławieństwo dla miasta i dobre owoce ewangelizacji prosili w piątek 31 sierpnia podczas wspólnotowej modlitwy kapłani Słupska. Towarzyszył im bp Edward Dajczak.

W kościele pw. św. Ottona duchowni Słupska odmówili wspólnie Nieszpory, słuchali konferencji benedyktyna o. Piotra Włodygi i trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Spotkanie było elementem wprowadzającym duchownych w rozpoczynającą się 1 września ewangelizację „Miasto dla Jezusa”.

– Ten wieczór jest także modlitwą za miasto. By stało się to, co Bóg chce. Prosimy również o uległość naszych braci i sióstr i otwarte serca – zachęcał kapłanów bp Edward Dajczak.

Pasterz diecezji wskazywał, że ewangelizacja musi rozpoczynać się o tych, którzy otwierają swoje usta, by głosić Ewangelię. – Lęk jest zawsze największym wrogiem. Timothy Radcliffe, były generał dominikanów, mówił, że jeżeli po jednej stronie barykady jest miłość, to po drugiej jest nie nienawiść, ale strach. Lęk o nas samych, który powoduje, że miłość nie wchodzi w świat. Wy jesteście po to, żeby siać – przypominał bp Dajczak.

W czwartek na podobnym spotkaniu modlitewnym gromadzili się kapłani z Piły, w sobotę wieczorem zaś o dobre owoce ewangelizacji modlili się w Wyższym Seminarium Duchownym księża z trzeciego miasta jubileuszowej ewangelizacji – Koszalina. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...