Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pomaszerują dla Jezusa

Już w niedzielę, 1 września rusza cykl spotkań zorganizowanych w ramach Ewangelizacji Miast. Pierwszym wydarzeniem w ewangelizacyjnym kalendarzu będzie Słupski Marsz dla Jezusa.

Inauguracja I Słupskiego Marszu dla Jezusa odbędzie się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP o godz. 14.00. Tam biskup diecezjalny Edward Dajczak przewodniczyć będzie Mszy Św. z zawierzeniem miasta Słupska Jezusowi Chrystusowi.

Następnie o godz. 15.00 rozpocznie się świętowanie. Będzie kolorowo i radośnie. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. - Celem naszego Marszu jest uwielbienie i wywyższenie imienia Jezusa Chrystusa, aby odważnie ogłaszać, że jest On naszym Panem i Panem naszego miasta. Pragniemy dawać świadectwo naszej wiary w Tego, który umiłował nas do końca i nie wstydzi się przyznawać do nas - wyjaśnia ideę spotkania ks. Dariusz Rataj ze słupskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Krzysztofa.

Marsz wystartuje sprzed kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP na ul. Szczecińskiej 38. Trasa prowadzi ulicami Romera, Kotarbińskiego, Małcużyńskiego, Szczecińską, Tuwima. Zakończenie wspólnego przemarszu zaplanowano na Placu Zwycięstwa.

Po zakończonym Marszu szykują się kolejne atrakcje. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Siewcy Lednicy, który związany jest z duszpasterstwem oo. Dominikanów w Poznaniu. Grupa powstała, aby wspierać muzycznie oraz promować w Polsce i na świecie spotkania młodzieży na polach lednickich. Zespół w swojej twórczości wykorzystuje elementy folkloru góralskiego.

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się we wspólne świętowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...