Nowy numer 29/2021 Archiwum

Naprawdę bliska

Tak brzmi hasło tegorocznego Spotkania Młodych w Skrzatuszu. Już teraz organizatorzy zapraszają na nie młodzież z całej diecezji. Program zapowiada się bardzo ciekawie.

Historia skrzatuskich spotkań sięga czasów, kiedy sanktuarium było pod opieką księży salezjanów. To oni prawie 20 lat temu zapoczątkowali „sejmiki młodzieżowe”, które co roku wzrastały w liczbę uczestników oraz w atrakcje, tematycznie zawsze związane z cudowną Pietą.

Od 6 lat spotkania mają jeszcze bardziej otwarty charakter, co widać po liczbie uczestników. W ubiegłym roku w Skrzatuszu spotkało się ponad 3 tys. młodych. - Ciągle trwamy w atmosferze modlitwy, śpiewu i bycia przy Maryi - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W tym roku hasło spotkania "Naprawdę bliska" odwołuje się do cudownej Piety, która obchodzi jubileusz 25-lecia koronacji. - Chcemy zwrócić uwagę uczestników na Matkę Bożą, która powinna stać się dla młodego człowieka kimś bliskim-przyjaciółką, która prowadzi do Jezusa - wyjaśnia ks. Andrzej.  

Nawiązując również do Roku Wiary, a także wspominając obchody 40-lecia diecezji, organizatorzy zaprosili na spotkanie z młodymi oo. Antonello i Enrique.

- Są to bardzo charyzmatyczni duchowni, którzy mamy nadzieję poprowadzą młodych ku jeszcze lepszemu przeżywaniu wspólnego świętowania oraz poprzez swoją katechezę pomogą wzbudzić wiarę w uczestnikach spotkania - dodaje ks. Zaniewski.  

Program spotkania:

13.00 Powitanie przez Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka

13.30 „Strefa uwielbienia” - koncert Armii Dzieci

14.45 „Maryja - naprawdę bliska!” - konferencja oo. Antonello i Enrique

16.00 Przerwa na ciepły posiłek

17.00 „Bóg jest piękny!” - konferencja oo. Antonello i Enrique

18.00 „Dotyk Ognia” - adoracja i modlitwa wstawiennicza

20.00 „Z Maryją w wieczerniku” - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka zakończona radosnym uwielbieniem - przekazanie ikon skrzatuskich

ok. 22.00 „Ain Karim czyli w drogę z Maryją” - procesja ze świecami pod krzyż na wzgórzu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...