Nowy numer 29/2021 Archiwum

Przyjdź, posłuchaj, zadaj pytanie

W ramach projektu „Miasto dla Jezusa” gościem w ewangelizacji będzie Szymon Hołownia. Słupszczanie będą mogli także spotkać się z nawróconym muzykiem Łukaszem Bęsiem.

Szymon Hołownia, katolicki dziennikarz, publicysta, autor poczytnych książek o tematyce religijnej, znany również z programów telewizyjnych będzie odpowiadać na pytanie: po co Kościół?

– Spotkanie jest okazją nie tylko do posłuchania gościa, ale także do dyskusji o Kościele i Jego roli we współczesnym świecie – zaprasza ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej.

6 września z Szymonem Hołownią młodzi słupszczanie spotkają się w I Liceum Ogólnokształcącym. O godzi. 17.30 natomiast odbędzie się w Słupsku spotkanie otwarte z publicystą w siedzibie „Civitas Christiana” ul. Paderewskiego 9.

W Koszalinie spotkanie otwarte zaplanowano na 8 września po wieczornej Mszy św. w katedrze. Rozpoczęcie spotkania godz. 20.

Na koniec z Szymonem Hołownią o Kościele porozmawiają pilanie. Tu spotkania odbędą się 9 września. Gość ewangelizacji odwiedzi najpierw pilskie szkoły średnie, zaś o godz. 19 będzie odpowiadać na pytania w kościele pw. św. Antoniego.

6 września mieszkańcy Słupska będą mieli okazję spotkać się również z innym ciekawym gościem ewangelizacji miast.

W pięciu słupskich szkołach ponadgimnazjalnych swoje świadectwo będzie młodym przekazywać Łukasz Bęś, chrześcijański raper.

– Szukamy  sposobów dotarcia do młodzieży. Myślę, że przez muzykę może to być łatwiejsze. Chcieliśmy znaleźć „haczyk”, ale nie po to, żeby ich złapać, tylko pociągnąć. Może tak zechcą wypłynąć na głębię za Chrystusem – wyjaśnia ks. Dariusz Rataj, koordynator projektu „Miasto dla Jezusa” w Słupsku.

Także dorośli mieszkańcy miasta będą mogli posłuchać świadectwa nawróconego muzyka. Wieczorem raper da świadectwo również podczas słupskiego Czasu Chwały, które rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele pw. św. M. M. Kolbego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...