Nowy numer 29/2021 Archiwum

Małe sanktuaria cudownej Piety

Po uroczystościach jubileuszowych 15 września Matka Boska Skrzatuska rozjedzie się po całej diecezji.

Aby przybliżyć wiernym wizerunek cudownej Piety ze Skrzatusza, po uroczystościach koronacyjnych w roku 1988, kopia figury peregrynowała po parafiach należących do północnych dekanatów diecezji.

- W związku z jubileuszem 25-lecia koronacji skrzatuskiej Piety chcemy, żeby także po tym spotkaniu pozostał w diecezji jakiś trwały ślad. Pod koniec Mszy św. jubileuszowej wizerunek Matki Boskiej Skrzatuskiej - w postaci obrazu (zdjęcie na płótnie) - zostanie przekazany do każdej parafii. Obrazy przedstawicielom wszystkich 220 parafii będą wręczać obecni na uroczystościach biskupi - mówi ks. dr Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Kurii.

Obraz ma być później uroczyście wniesiony do kościoła parafialnego i umieszczony w jakimś miejscu wyznaczonym przez proboszcza. Będzie to swego rodzaju "mały Skrzatusz" w każdej parafii.

- Mamy nadzieję, że będzie to pomocne w nawiązaniu duchowej łączności ze Skrzatuszem. W związku z tym nie chcemy, żeby ten obraz stał się takim jubileuszowym gadżetem, ale żeby rzeczywiście przypominał o tym cudownym miejscu w naszej diecezji. Chodzi przecież o to, żeby przez Jej wstawiennictwo zawierzać sprawy swoje i diecezji. Na razie będziemy do tego używać modlitwy za diecezję, która powstała przy okazji 40-lecia. W niedługim czasie powstanie natomiast specjalny modlitewnik skrzatuski. Będzie w nim Litania do MB Bolesnej w Skrzatuszu, będą inne modlitwy i pieśni - zapowiada ks. Włodarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...