Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dom pięknej miłości

Jest to pierwsza tego rodzaju placówka prowadzona przez Siostry Szpitalne Miłosierdzia w naszej diecezji.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną przez duszpasterza naszej diecezji. Biskup Edward poświęcił najpierw kaplicę Domu Pięknej Starości, w którym już niedługo będą mogli zamieszkać pierwsi chętni.

- Jesteśmy w kaplicy domu, który jest przygotowywany dla tych, którzy potrzebują pomocy, aby przeżyć godnie życie w świecie, który na starość znalazł rozwiązanie-eutanazję. Na szczęście pojawiają się właśnie takie domy, w których każdy człowiek bez wyjątku może być otoczony miłością – mówił biskup Dajczak. Po Mszy św. biskup poświęcił wszystkie pomieszczenia w budynku.

Na uroczystości przyjechali goście aż z Rzymu. Z siostrą Paolą, Matką Generalną Zgromadzenia Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia na czele. – To bardzo ważne, żeby nie zapominać, że ludzie starsi, to nadal ludzie, którzy chcą żyć godnie i mają prawo wciąż realizować siebie. Mamy nadzieję, że w tym domu będzie to możliwe – wyjaśnia siostra Paola.

Siostry mają nadzieję, że otwarcie Domu Pogodnej Starości Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia nastąpi już niedługo. – Dzisiaj mijają dokładnie cztery lata od momentu rozpoczęcia budowy. Chociaż nadal brakuje niektórych sprzętów, a przed nami jeszcze trochę formalności do załatwienia, wierzymy, że uda nam się przyjąć pierwszych mieszkańców pod koniec tego roku – wyjaśnia siostra Anna, przełożona Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia w Koszalinie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma