Nowy numer 29/2021 Archiwum

Seniorzy na Lednicy

Jubileuszowo, bo po raz dziesiąty, na Lednickich Polach spotkali się seniorzy. Wśród nich byli również nasi diecezjanie.

Jak mówi o. Jan Góra: - To spotkanie, jest niejako gestem młodzieży w stronę starszych. Młodzież ma wiele takich spotkań, a o starszych często się zapomina, pozostawia samym sobie. Lednica nie jest tylko dla młodzieży, jest dla wszystkich młodych duchem! To dla starszych pokoleń powstało to spotkanie. W końcu im młodzież zawdzięcza wychowanie i wolność zgromadzeń.

Po raz pierwszy na wyjazd na Lednickie Pola udało się namówić seniorów z Bornego Sulinowa. Słysząc wcześniej relację swoich dzieci i wnuków o tym, czego tam doświadczyły, sami postanowili się do Lednicy przekonać. I się nie zawiedli.

- To wzruszające, a zarazem i niezwykle miłe przeżycie. Wszyscy poczuliśmy się bardzo młodo - przyznaje z uśmiechem Stanisław Łajewski, jeden z uczestników spotkania.

- Radość napawa serce, kiedy widzi się, jak ludzie starsi przez taniec i śpiewem chwalą Pana Boga - mówi ks. Sebastian Przybyła, który towarzyszył seniorom z Bornego Sulinowa na Lednickich Polach. 

Podczas każdej Lednicy Seniora starsi, tak jak młodzi w czerwcu, uczestniczą w Mszy św., adorują Najświętszy Sakrament i wybierają Chrystusa w symbolicznym akcie przejścia przez Bramę Rybę. Seniorzy otrzymują też te same co młodzi symbole lednickie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama