Nowy numer 29/2021 Archiwum

Koszalin: miasto Ducha Świętego

Trwa poranny blok spotkań z oo. Enrique i Antonello. Do koszalińskiej Hali Widowiskowo - Sportowej przy Politechnice przyszło ponad 600 osób.

Najwcześniej na hali pojawił się sam Pan Jezus. W oczekiwaniu na moment adoracji, która przewidziana jest także w czasie spotkania przedpołudniowego, Najświętszy Sakrament został umieszczony w jednej z sal treningowych. Także w tych prowizorycznych warunkach, ktoś cały czas trwał na adoracji. W ten sposób hala przemieniła się w największe w mieście miejsce modlitwy.

Spotkanie rozpoczęło się "rozgrzewką" muzyczną, którą poprowadził zespół "Armia Dzieci" z Lublina. Po dłuższej chwili śpiewu wszyscy zebrani modlili się do Ducha Świętego o światło dla ojców, dla tłumaczek i wszystkich obecnych na hali.

- Powiedzmy Jezusowi, że chcemy tu przeżyć dzień pełen Jego obecności. Powiedzmy Mu to - nawoływał o. Enrique. - Wiecie, że Duch Święty chce się nam dać bez miary. Ale daje się według miary naszego zaufania. Każdy więc otrzymuje Go na miarę swojego zaufania. Powiedz więc teraz Duchowi Świętemu, ile chcesz Go otrzymać. Dzisiaj On chce się nam dać, naprawdę - tłumaczył dalej ojciec.

Po konferencji ojców rozpocznie się modlitwa wstawiennicza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Podobnie jak w Pile i w Słupsku, wieczorne spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. W programie przewidziane są katechezy ojców, modlitwy wstawiennicze, adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 21.00 uroczysta Eucharystia.

Podczas całego spotkania będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...