Nowy numer 29/2021 Archiwum

Patriarcha pozdrawia Skrzatusz!

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego - patriarcha Światosław - przebywa w Białym Borze. Arcybiskup kijowsko-halicki łączy się z modlącymi się w Skrzatuszu.

W tym samym czasie, kiedy diecezja koszalińsko-kołobrzeska świętuje jubileusz koronacji cudownej Piety w Skrzatuszu, wspólnota greckokatolicka z eparchii wrocławsko-gdańskiej przeżywa Narodzenie Najświętszej Panny Maryi.

W tym roku świętowanie w Białym Borze ma szczególny charakter, bo przewodniczy mu patriarcha Światosław, zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego. Kiedy dowiedział się on o niezwykłym zbiegu okoliczności, postanowił za pośrednictwem "Gościa Niedzielnego" pozdrowić wszystkich obecnych w Skrzatuszu.

- Z całego serca pragnę pozdrowić księdza biskupa i wszystkich pielgrzymów, którzy biorą udział w uroczystościach w Skrzatuszu. To chyba Boża Opatrzność zawołała mnie tutaj do Białego Boru w tym samym momencie. Będę się zatem łączył w modlitwie ze wszystkimi pielgrzymami, którzy przybyli do sanktuarium, aby obchodzić jubileusz koronacji. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Jesteśmy dziećmi jednego Kościoła - powiedział patriarcha Światosław.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama