Nowy numer 29/2021 Archiwum

Sezon na Dni Kultury

W niedzielę 29 września bp Paweł Cieślik otworzył 21. Dni Kultury Chrześcijańskiej w Koszalinie.

Uroczysta Msza św. odbyła się w kościele pw. św. Kazimierza. Obecny był na niej także Piotr Jedliński, prezydent miasta.

W ramach DKCh odbędzie się w Koszalinie szereg imprez, które potrwają aż do 27 października.

Zaplanowano wystawy artystyczne, spektakle, wieczory poetyckie, spotkania modlitewne, konkursy plastyczne czy recytatorskie.

Po raz pierwszy odbędzie się też "Pielgrzymka śladami bł. Jana Pawła II". Uczestnicy pielgrzymki 12 i 13 października będą nawiedzać poszczególne miejsca, w których papież był 1 czerwca 1991 roku podczas wizyty w Koszalinie. W każdym z miejsc przygotowany jest specjalny program. Czasami jest to Msza św., innym razem spotkanie modlitewne czy Apel Jasnogórski.

Szczegółowy program koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej można znaleźć tutaj.

Sezon na Dni Kultury   DKCh w Wałczu: spektakl przygotowany przez młodzież z II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera Adrianna Buniewicz W niedzielę 29 września zakończyły się 16. Dni Kultury Chrześcijańskiej w Wałczu. 

Jak zwykle obfitowały one w mnóstwo wydarzeń. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ludzi z pasją, którzy od lat dbają o organizację wałeckiej imprezy. Zapraszamy na relację z Wałcza w papierowym wydaniu "Gościa", które ukaże się 13 października.

W niedzielę 6 października rozpoczynają się z kolei Dni Kultury Chrześcijańskiej w Słupsku. Program wydarzeń, które potrwają do 26 października można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama