GN 2/2021 Archiwum

Oazowy Żywy Różaniec

Ruch Światło-Życie, jak co roku, zaprasza do odmówienia jednej dziesiątki Różańca. Do tej róży można się zapisać przez internet.

Przez cały październik 620 osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będzie się modlić w intencji posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie.

- To, że ktoś się za mnie modli, niesie mnie. Jestem całkowicie przekonany, że modlitwa jest podstawą naszego funkcjonowania. Ja odmawiam brewiarz, modląc się za innych i liczę na to, że ktoś będzie modlił się też za mnie – tłumaczy dk. Paweł Haraburda.

- Zdajemy sobie sprawę, że wymagania wobec kapłanów są wysokie i one takie mają być, ale chcemy, by w parze z tymi oczekiwaniami szła zawsze modlitwa. Bez niej nie jesteśmy w stanie ze swoimi ludzkimi słabościami wypełnić tych oczekiwań. Powołanie jest łaską i nam, kapłanom, trzeba z tą łaską współpracować, ale potrzebujemy też wsparcia ze strony Kościoła, byśmy się na tę łaskę otwierali – mówi ks. Tomasz Tomaszewski.

Każdy może zaangażować się w to dzieło. Co należy zrobić?

- wysłać e-mail na adres: modlitwa@koszalin.oaza.pl podać swoje imię i nazwisko oraz wybrany tylko jeden dzień i tajemnicę Różańca;

- jeżeli właśnie ten dzień i ta tajemnica będą już zajęte, zostanie wybrany wolny dzień i tajemnica;

- w ten konkretny dzień, rozważając wybraną tajemnicę, odmówić jedną dziesiątkę Różańca we wskazanych wyżej intencjach;

- zaprosić jak najwięcej osób do tej modlitwy.

Tabelę Internetowego Żywego Różańca 2013 można znaleźć tutaj. Będzie ona na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się kolejnych zgłoszeń.

W ciągu 3 dni każde z nich zostanie potwierdzone przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy. Jeśli tak się nie stanie, będzie to znaczyło, że zgłoszenie nie doszło.

Tabela zostanie złożona na ręce bp. Edwarda Dajczaka jako dar ołtarza podczas Eucharystii z okazji XX Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się 11 listopada br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama