Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szczecinek gościł kolejarzy

Ponad 100 osób z Polski i Białorusi przyjechało do Szczecinka, by wspólnie się modlić. Po raz pierwszy odbyło się tam Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich.

W tym roku spotkanie to było przeżywane pod hasłem: "Wypełniamy nauczanie Bł. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – papieży naszych czasów". Gospodarzami byli ojcowie redemptoryści z parafii Ducha Świętego.

- Takie spotkania odbywają się co roku w miejscach, gdzie prężnie działają duszpasterstwa kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich - mówi o. Leszek Zabdyr CSsR, duszpasterz szczecineckich kolejarzy. 

W ciągu trzech dni uczestnicy brali udział w codziennej Eucharystii i nabożeństwie drogi krzyżowej. Pracowali też w grupach i uczestniczyli w dyskusjach. Głównymi prowadzącymi byli: ks. Ryszard Marciniak SAC, Krajowy Moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, o. Leszek Zabdyr, o. Arkadiusz Sojka – proboszcz parafii Ducha Świętego i Józef Dąbrowski, prezes KSKP.

Duszpasterstwo kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich działa w Szczecinku od lat. Dzięki nim powstał pomnik św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ich patronki, a rondo znajdujące się przy tym pomniku otrzymało jej imię. W domu parafialnym powstała izba pamięci, w której znajduje się ekspozycja różnych pamiątek kolejowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama