Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szczecinek gościł kolejarzy

Ponad 100 osób z Polski i Białorusi przyjechało do Szczecinka, by wspólnie się modlić. Po raz pierwszy odbyło się tam Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich.

W tym roku spotkanie to było przeżywane pod hasłem: "Wypełniamy nauczanie Bł. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – papieży naszych czasów". Gospodarzami byli ojcowie redemptoryści z parafii Ducha Świętego.

- Takie spotkania odbywają się co roku w miejscach, gdzie prężnie działają duszpasterstwa kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich - mówi o. Leszek Zabdyr CSsR, duszpasterz szczecineckich kolejarzy. 

W ciągu trzech dni uczestnicy brali udział w codziennej Eucharystii i nabożeństwie drogi krzyżowej. Pracowali też w grupach i uczestniczyli w dyskusjach. Głównymi prowadzącymi byli: ks. Ryszard Marciniak SAC, Krajowy Moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, o. Leszek Zabdyr, o. Arkadiusz Sojka – proboszcz parafii Ducha Świętego i Józef Dąbrowski, prezes KSKP.

Duszpasterstwo kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich działa w Szczecinku od lat. Dzięki nim powstał pomnik św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ich patronki, a rondo znajdujące się przy tym pomniku otrzymało jej imię. W domu parafialnym powstała izba pamięci, w której znajduje się ekspozycja różnych pamiątek kolejowych.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma