Nowy numer 2/2021 Archiwum

Różaniec na dobry początek

Od spotkania z Andrzejem Taborskim, dziennikarzem i poetą oraz od wspólnego odmówienia Tajemnic światła rozpoczęły się tegoroczne słupskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W ich ramach będzie się sporo w Słupsku działo. W programie znalazły się koncerty, spotkania, wystawy, warsztaty pisania ikon a nawet mecz koszykówki.  

Pierwszym gościem słupskich spotkań z kulturą chrześcijańską był Andrzej Taborski. W kościele Mariackim dziennikarz zaprosił do wspólnego odmawiania Różańca. Tajemnice światła przeplatane były własnymi rozważaniami i piosenkami poety.

Z Andrzejem Taborskim będzie można spotkać się również jutro o godz. 9.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej i porozmawiać na temat świeckich świadków wiary.

Także jutro o  godz. 18 w kościele pw. NMP Różańca Świętego odprawiona zostanie Msza św. odpustowa, która zainauguruje Dni Kultury.

Szczegółowy program imprez, które odbędą się w ramach DKCh w Słupsku można znaleźć Tutaj.

Organizatorami Dni Kultury Chrześcijańskiej są słupskie parafie, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Akcja Katolicka, NSZZ „Solidarność”, Miejska Biblioteka Publiczna, Słupski Ośrodek Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama