Nowy numer 25/2018 Archiwum

Różaniec na dobry początek

Od spotkania z Andrzejem Taborskim, dziennikarzem i poetą oraz od wspólnego odmówienia Tajemnic światła rozpoczęły się tegoroczne słupskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W ich ramach będzie się sporo w Słupsku działo. W programie znalazły się koncerty, spotkania, wystawy, warsztaty pisania ikon a nawet mecz koszykówki.  

Pierwszym gościem słupskich spotkań z kulturą chrześcijańską był Andrzej Taborski. W kościele Mariackim dziennikarz zaprosił do wspólnego odmawiania Różańca. Tajemnice światła przeplatane były własnymi rozważaniami i piosenkami poety.

Z Andrzejem Taborskim będzie można spotkać się również jutro o godz. 9.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej i porozmawiać na temat świeckich świadków wiary.

Także jutro o  godz. 18 w kościele pw. NMP Różańca Świętego odprawiona zostanie Msza św. odpustowa, która zainauguruje Dni Kultury.

Szczegółowy program imprez, które odbędą się w ramach DKCh w Słupsku można znaleźć Tutaj.

Organizatorami Dni Kultury Chrześcijańskiej są słupskie parafie, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Akcja Katolicka, NSZZ „Solidarność”, Miejska Biblioteka Publiczna, Słupski Ośrodek Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma