Nowy numer 2/2021 Archiwum

W trosce o powołania

Ruszyła ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. W akcję można się włączyć poprzez codzienną modlitwę i pomoc finansową dla przyszłych księży i sióstr zakonnych na terenach misyjnych.

Pomoc dotyczy szczególnie dwóch seminariów wyższych: św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz św. Augustyna w diecezji Iquitos w Peru.

- Zachęcam, by także w naszej diecezji stworzyć rodzinę osób, które wspólnie pomogą przyszłym kapłanom i osobom konsekrowanym na terenach misyjnych. W akcję AdoMiS mogą włączyć się wszyscy - wspólnoty zakonne, pojedyncze osoby, grupy Żywego Różańca, klasy czy szkoły. Razem możemy zrobić wiele, żeby żadne powołanie nie zostało zmarnowane - mówi ks. Mariusz Bąk, duszpasterz misyjny odpowiedzialny za Papieskie Dzieła Misyjne w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

- Papież Benedykt XVI podczas wizyty duszpasterskiej na kontynencie afrykańskim w Beninie powiedział, że płucami Kościoła jest Afryka. Jest tam w tej chwili wiele powołań w seminariach diecezjalnych i zakonnych. Problemem jest brak kościołów, seminariów, klasztorów. Brak jest profesorów, mistrzów życia zakonnego, wychowawców - wyjaśnia o. Roman Woźnica CMF, klaretyn, który od 20 lat pracuje na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

- Uważam, że Duch Święty wieje w tej chwili w Afryce i jest wielkim darem Bożym dla tego kontynentu i całego Kościoła powszechnego. Nie można tego zmarnować. Zachęcam  do modlitwy w intencji tych wszystkich młodych ludzi idących za głosem Jezusa Chrystusa. Pomóżmy im rozpoznać, oczyścić i wzmocnić swoje powołanie. Niech Bóg błogosławi wszystkim podejmującym modlitewną pomoc młodemu Kościołowi w Afryce i na świecie - dodaje.

W adopcję misyjnego seminarzysty/ brata/ siostry zakonnej można włączyć się poprzez:

1. codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów;
2. wybór formy pomocy finansowej:
   adopcja wspomagająca – dowolna suma wpłacona w dowolnym czasie,
   adopcja stała – zadeklarowana składka miesięczna,
   adopcja grupowa – zadeklarowana składka miesięczna wspólnoty lub grupy znajomych.

Więcej informacji u ks. M. Bąka pod adresem mbak@koszalin.opoka.org.pl lub nr tel. 94 364 32 67.

Deklaracje członkowskie i numer konta Papieskich Dzieł Misyjnych można znaleźć na stronie www.adomis.missio.org.pl.

Papieskie Dzieła Misyjne od ponad 120 lat duchowo i materialnie wspierają kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych, a także pomagają w budowie i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach. Otaczają opieką 800 seminariów (73 000 seminarzystów) oraz 6550 nowicjuszy i nowicjuszek.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama