Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gmina Słupsk dla dużej rodziny

Także gmina Słupsk ma Kartę Dużej Rodziny. Radni jednogłośnie poparli program działań wspierających rodziny wielodzietne.

Celem programu jest zwiększenie rodzinom wielodzietnym dostępności do dóbr kultury, sportu i edukacji, a także rozszerzanie katalogu przysługującym in ulg oraz podejmowanie innych działań mających na celu ich wspieranie.

Z karty mogą skorzystać rodziny zamieszkałe na stałe lub zamieszkujące na terenie gminy Słupsk (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (opiekunów prawnych) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci, a rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Słupsku.

Podstawy programu realizowane są z budżetu gminy, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na duże ulgi przy korzystaniu z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie, Parku Wodnego Redzikowo czy hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach.

Umożliwia także korzystanie ze zwrotów za bilety okresowe komunikacji lokalnej dojeżdżającym do placówek oświatowych (szkół ponadgimnazjalnych lub na studia wyższe dzienne) w wysokości 50 proc. oraz ze zwrotów za szczepienia ochronne zapobiegające groźnym chorobom (pneumokoki, meningokoki).

Kolejne zniżki, które może objąć karta, będą zależały od tego, czy uda się pozyskać partnerów chcących współpracować z gminą.

Pierwsze zaproszenia zostały rozesłane do przedsiębiorców z regionu, jednak każdy, kto chciałby jak najprędzej włączyć się do akcji, może mailowo, telefonicznie lub osobiście skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wypełniony i podpisany wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupsku. Druki wniosku dostępne są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku, na jego stronie internetowej oraz na stronie Urzędu Gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama