Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zbiórka na hospicjum

Ponad 13 tys. złotych wrzucili do puszek pilanie, wspomagając budowę hospicjum stacjonarnego w mieście.

1 i 2 listopada na cmentarzu komunalnym zbiórkę przeprowadzili Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, inicjatorzy powstania hospicjum stacjonarnego członkowie wspomagani przez młodych wolontariuszy z pilskich szkół.

Dzięki kweście zebrano 13.102,64 zł.

Potrzeba jednak znacznie więcej by wybudować i uruchomić placówkę.

W 80-tysięcznej Pile działają dwa oddziały opieki paliatywnej, ale czekających na pomoc jest wciąż dużo.

Pacjenci z chorobą nowotworową mogą korzystać z hospicjum domowego prowadzonego przez Towarzystwo, ale pozostałe osoby u kresu życia muszą szukać pomocy w zakładach opiekuńczo-leczniczych w Złotowie, Tucznie i Wągrowcu. Pilski Dom Opieki Społecznej nie ma wystarczającej liczby miejsc i nie jest przystosowany do prowadzenia leczenia stacjonarnego.

Według planów pilskie hospicjum ma być przeznaczone dla ok. 40 podopiecznych i prowadzić opiekę nie tylko nad terminalnie chorymi, ale także nad ludźmi z chorobami przewlekłymi.

Budynek otoczony będzie rozległym parkiem z ogrodem, z osobnym dojazdem od strony głównej drogi. W pilskim hospicjum będą funkcjonowały rozmaite poradnie zdrowotne, m.in. poradnia rehabilitacyjna, psychologiczna (zarówno dla pacjentów jak i ich bliskich), hostel dla rodzin pacjentów oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy