Nowy numer 50/2018 Archiwum

W walce o normalność

Już w poniedziałek, 11 listopada, odbędzie się akcja charytatywna dla Dawida Teofilaka. Organizatorzy będą zbierać pieniądze na kamizelkę drenażową dla chorego na mukowiscydozę chłopca.

Dawid ma 5 miesięcy. Po 2 miesiącach po jego narodzinach okazało się, że cierpi na chorobę genetyczną, która powoduje, że jego organizm produkuje zbyt lepki śluz.

W ten sposób pojawiają się zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (m.in. płucach i układzie pokarmowym). Zalegający śluz sprawia, że rozwijają się w nim bakterie i każda infekcja może skończyć się zapaleniem oskrzeli lub płuc. Na razie choroba objawia się brakiem apetytu i problemami z jedzeniem.

– Kamizelka drenażowa będzie mu pomagać pozbywać się tego śluzu. Na razie oklepujemy Dawida ręcznie, ale na dłuższą metę to bardzo uciążliwe dla niego. Poza tym nie daje takiego efektu, jak kamizelka – mówi Adam Teofilak, tata Dawida.

Rodzina Teofilaków od wielu lat udziela się przy parafii katedralnej, a pan Adam należy do działającego tam Wieczernika Rodzin. – Adam jest z nami od trzech lat. Kiedy się dowiedzieliśmy, że jego syn jest chory, wiedzieliśmy, że musimy wspomóc jego rodzinę najlepiej, jak potrafimy – mówi Monika Leocho, która należy do wspólnoty. Postanowili zorganizować kiermasz, w czasie którego będą zbierać pieniądze dla chłopca. 

S. Jolanta SAC, która opiekuje się Wieczernikiem Rodzin mówi, że odzew był natychmiastowy. – Jedna pani namalowała obrazy, inna zrobiła drewniane zabawki, ktoś inny przygotował materiały dla dzieci, które również włączyły się w akcję, wykonując prace plastyczne. Będą one sprzedawane na aukcji – wyjaśnia.

Kiermasz rozpocznie się o 13.00. Wieczernik Rodzin zaprasza do hali ZOS przy ul. Głowackiego. Będą tam konkursy dla dzieci, ciasto i kiermasz prac plastycznych.

 

Można też wesprzeć Dawida, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

BPH S.A. Oddział Kraków

36 1060 0076 0000 3200 0132 9248

koniecznie z dopiskiem: "dla DAWIDA TEOFILAKA".

Jest to subkonto założone przez Fundację MATIO. 

Więcej informacji na stronie: http://www.mukowiscydoza.pl/ 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy